EVROPSKÁ SÍŤ PROTI CHUDOBĚ A SOCIÁLNÍMU VYLOUČENÍ JE NEZÁVISLOU SÍTÍ ORGANIZACÍ A SKUPIN ZAPOJENÝCH DO ZÁPASU S CHUDOBOU A SOCIÁLNÍM VYLOUČENÍM V EVROPĚ.

Home

V České Republice se o práva lidí závislých na sociálních službách zasazuje národní síť EAPN ČR, z.s. - člen evropské sítě proti chudobě a sociálnímu vyloučení European Anti Powerty Network. Cílem organizací sdružených v EAPN ČR je dosáhnout přijetí problematiky sociálního vyloučení společností a veřejnou správou v ČR a odstraňovat společenské a politické bariéry vůči osobám ohroženým sociálním vyloučením.

08. 01. 2018

Rezervujte si úterý 13. února 2018, kdy Charita ČR představí report Caritas CARES „Sociální situace v České republice pohledem Charity“. Akce se uskuteční v Evropském domě v pražské Jungmannově ulici 24 od 11 hodin. Zprávu vypracovala Charita Česká republika již podruhé ve spolupráci s Caritas Europa.

 

04. 01. 2018

Institut důstojného stárnutí zve na přednášku a diskusní setkání 23. ledna 2018 v rámci cyklu setkání s osobností s prof. PhDr. Hynkem Jeřábkem, CSc., který promluví na téma Rodinná péče o staré lidi - jak souvisí se solidaritou mezi generacemi? Jsou pečující rodiny více soudržné? 

02. 01. 2018

Novela umožňující bezdávkové zóny putuje díky Platformě pro sociální bydlení k Ústavnímu soudu. Novela byla přijata začátkem roku 2017 a umožnila obcím, aby se zbavily odpovědnosti za lidi v nouzi, vyznačily oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů, jinými slovy „ghetto“, a zablokovat tam vyplácení doplatku na bydlení.

29. 12. 2017

Od 1. ledna 2018 se zvyšuje minimální mzda na 12 200 korun za měsíc (pro týdenní pracovní dobu 40 hodin). V důsledku toho se mění daň z příjmů fyzických osob. Daňové zvýhodnění na první dítě se zvyšuje o 150 Kč měsíčně (1 800 Kč ročně), tedy ze současných 13 404 Kč ročně na 15 204 Kč ročně, a slevu za umístění dítěte bude možné uplatnit až do výše 12 200 korun.

 

Příspěvky na webových stránkách EAPN ČR si můžete vyhledat podle jejich zaměření prostřednictvím této škály: Chudoba | DluhyMinimální příjem | Participace |Potravinová pomocRovnost příležitostí | Sociální bydlení | Senioři Zaměstnanost