EVROPSKÁ SÍŤ PROTI CHUDOBĚ A SOCIÁLNÍMU VYLOUČENÍ JE NEZÁVISLOU SÍTÍ ORGANIZACÍ A SKUPIN ZAPOJENÝCH DO ZÁPASU S CHUDOBOU A SOCIÁLNÍM VYLOUČENÍM V EVROPĚ.

Tisková zpráva - kulatý chodník

24. 06. 2016 11:30

Tisková zpráva Praha, 23. června 2016

Ministryně Marksová se zúčastnila kulatého chodníku k zákonu o sociálním bydlení.

Veřejného setkání - tzv. kulatého chodníku, na kterém se diskutovalo o důležitosti a obsahu zákona o sociálním bydlení, se zúčastnila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Akci na pražském Andělu uspořádali lidé, kteří jsou v bytové nouzi.

„Podle odhadů sociálních pracovníků obcí je v ČR bez domova téměř 69 tisíc lidí, dalších 119 tisíc je ohroženo ztrátou bydlení. Zákon o sociálním bydlení, na kterém pracujeme, by měl těmto lidem pomoci,“ uvedla ministryně Marksová. Kulatý chodník uspořádali lidé ze skupiny Chceme bydlet!, Hnutí za nové bydlení a Kruh naděje. Ti popsali své zkušenosti s nebydlením, a co by pro ně nový domov znamenal.

Ministryně Marksová od nich převzala prohlášení o sociálním bydlení, kterým si přejí vstoupit do diskuse o podobě zákona. Na místě se podávalo občerstvení, které přichystaly kuchařky bez domova z občanského sdružení Jako doma, připraven byl i hudební program.

Petr Habáň
tiskový mluvčí MPSV