EVROPSKÁ SÍŤ PROTI CHUDOBĚ A SOCIÁLNÍMU VYLOUČENÍ JE NEZÁVISLOU SÍTÍ ORGANIZACÍ A SKUPIN ZAPOJENÝCH DO ZÁPASU S CHUDOBOU A SOCIÁLNÍM VYLOUČENÍM V EVROPĚ.

Hodinový ajťák pro seniory

20. 07. 2017 00:00

"Hodinový ajťák" pomáhá starším lidem s používáním, nastavením a instalací nových technologií a služeb. Ajťáci dorazí přímo za seniorem na určené místo.

Služba „První spuštění“ a „První nastavení“ je určena pro všechny, kteří mají zcela nový počítač, tablet nebo telefon a potřebují ho nastavit a poradit, co instalovat.

Spolek Moudrá Sovička chce nabídnout projekt “Geocaching pro seniory“ seniorům na MČ Praha 6. Díky tomuto projektu mohou senioři procvičovat nejen práci s novými technologiemi (gps, tablet, počítač, internet), ale procvičovat také tělo, paměť, navazovat nová přátelství a společně poznávat méně známá místa Prahy. Jde nejen o aktivní formu relaxace, opuštění každodenního stereotypu, ale také o socializaci jedinců v rámci skupiny a zlepšení dovedností týmové spolupráce.

 

Speciální kurzy

Kurzy pořádané spolkem jsou určeny pro všechny, kdo si chtějí vyzkoušet ovládání počítače, tabletu nebo telefonu. Zjistit k čemu je zařízení vhodné a jak se používá. Jsou určeny také těm, kdo se chtějí jednoduše zdokonalit v používání počítače, tabletu nebo telefonu. Kurzy jsou určeny převážně pro obce, organizace, spolky a jiné subjekty, které mají zájem svým občanům či členům poskytnout pomocnou ruku v používání nových technologií a služeb.

Informační hodiny jsou k dispozici pro všechny, kteří si nevědí rady s nastavením, fungováním počítače, tabletu, telefonu a s nimi souvisejících programů, aplikací a služeb.

Spolek má také k dispozici 10 tabletů, které si u nich mohou senioři vyzkoušet nebo zapůjčit. Tablety jsou určeny pro osoby starší 60 let.

Pro další informace kontaktujte spolek Moudrá Sovička e na emailu info@moudrasovicka.cz nebo telefonu 777 611 790.

JN

Zdroj: http://www.moudrasovicka.cz

 

Tagy: